DUK

Noriu pradėti namo statybas. Nuo ko pradėti?

 • Apsispręskite dėl būsimo namo statybos vietos ir nusipirkite sklypą.
 • Mūsų svetainėje išsirinkite tipinį projektą, labiausiai atitinkantį Jūsų poreikius (visi projektai gali būti pastatyti kaip veidrodinis atspindys bet kurios fasadinės ašies atžvilgiu).
 • Spauskite „Užsakyti“, užpildykite atsidariusią paraišką ir patvirtinkite jos išsiuntimą mums.
 • Laukite, artimiausiu metu su Jumis susisieks mūsų įmonės atstovas, kad patikslintumėte detales ir pasirašytumėte sutartį.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad Lietuvos Respublikoje, statant mažaaukščius namus, kurių plotas iki 80 m2, sodų bendrijų teritorijose nereikia gauti statybos leidimo. Jeigu jūs jau nusipirkote arba planuojate įsigyti tokį sklypą, projektas KL-80 – idealus sprendimas.


Kokią energetinio naudingumo klasę pasirinkti ir ar man reikia statybos leidimo? 

 • Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, nuo 2021 metų visi gyvenamieji namai turi atitikti А++ energinio naudingumo klasę, be to, įstatymų saugomose teritorijose visiems be išimties namams reikia gauti statybos leidimą. Leidimo išdavimo terminas vidutiniškai užtrunka 2–4 mėnesius.
 • Išimtis. Namai, kuriems nereikia statybos leidimo:
  * namai iki 80 m², statomi sodų bendrijose, ir namai iki 50 m² visoje LR teritorijoje, išskyrus įstatymų saugomas teritorijas, su sąlyga, kad jie bus įregistruoti, kaip sodo namas;
  * ūkiniai pastatai, kurių plotas iki 80 m², pavyzdžiui, jei jums reikia šildomų dirbtuvių. 

Tokiu atveju mes rekomenduojame pasirinkti energinio naudingumo klasę „B“, kadangi, mūsų nuomone, tai yra labiausiai ekonomiškai pagrįstas variantas. 


Kokį SIP skydų storį pasirinkti? 

Tai priklauso nuo to, kokį fasado tipą planuojate naudoti savo name. Skiriami du pagrindiniai fasadų tipai:

 • šlapias fasadas, t. y., fasadas, kuriam naudojami vandens pagrindo mišiniai, pavyzdžiui, tinkas arba klinkerio plytelės;
 • ventiliuojamas fasadas, pavyzdžiui, skalūnas, termomedis, metalas ir pan.

Įrengiant šlapią fasadą, atsižvelgiant į montavimo technologijas, tinkuoti arba klijuoti klinkerio plytelių tiesiai ant SIP blokų negalima, būtinai reikia panaudoti amortizuojantį sluoksnį, tam puikiai tinka tokia medžiaga, kaip putų polistirolas („Neopor“). Tai reiškia, kad Jums užteks 174 mm storio skydų, ir tam, kad pasiektumėte А++ energinio naudingumo klasę, reikės papildomai apšiltinti namą 150 mm storio putų polistirolu. Šis būdas techniniu požiūriu bus pats patikimiausias šlapio fasado įrengimo atveju, be to, tinko apdaila yra pati ekonomiškiausia. 

Tuo atveju, jeigu planuojama įrengti ventiliuojamą fasadą (pavyzdžiui, naudojant skalūną, dailylentes, metalą ir kt.), tam, kad būtų pasiekti rodikliai, atitinkantys А++ energinio naudingumo klasę, jums reikės pasirinkti ne mažesnio nei 324 mm storio blokus. Savo tipiniuose projektuose mes naudojame 374 mm storio blokus.

174 mm storio blokų pakaks statomam „B“ klasės namui, be jokio papildomo apšiltinimo.


Ką man daryti po to, kai pasirašiau SIP namo komplekto tiekimo sutartį? 

 • Kai pasirašysite sutartį, Jums bus išsiųstas architektūrinis projektas. Šį projektą sudaro:
  * Fasadai
  * Planai
  * Pjūviai
  * Mazgai
  * Pamatų schema
 • Apsispręskite dėl pamatų tipo ir susiraskite vykdytojus. Pamatų schema bus Jums išsiųsta kartu su architektūriniu projektu po sutarties pasirašymo. Atkreipkite dėmesį į tai, kad tuo atveju, jei jums reikia statybos leidimo, pradėti pamatų klojimo darbų prieš gaunant tokį leidimą negalima.
 • Laukite, kol bus pagamintas ir išsiųstas namo komplektas. Vidutiniškai šis procesas užima iki 21 darbo dienos, tačiau būna, kad namų komplektų turime sandėlyje. 

Kaip gauti leidimą?

Tuo atveju, jei Jums reikalingas statybos leidimas, tam, kad jį gautumėte, Jūsų architektui reikės architektūrinio projekto, kurį gausite po sutarties pasirašymo, kad pasirinktas namas būtų pririštas prie sklypu ir būtų atlikti visi kiti procesiniai veiksmai.

Šis procesas, priklausomai nuo regiono, gali užimti nuo 2 iki 4 mėnesių, tačiau būna atvejų, kai leidimo gavimas užtruko 18 mėnesių. Dažniausiai taip atsitinka, jeigu statybas planuojate įstatymų saugomose teritorijose arba senose, anksčiau dažniausiai stichiškai užstatytose gyvenvietės zonose. 


Ar gali būti, kad man neišduos statybos leidimo?

Statybos leidimo išdavimas dažniausiai yra formali procedūra. Iš esmės, statyti galima visur, išskyrus įstatymų saugomas teritorijas, svarbiausiai laikytis sąlygų, kurias Jums ar Jūsų architektui išdavė savivaldybėje, kuriai priklauso Jūsų sklypas. Jeigu Jūsų sklypas nėra rekreacinėje zonoje, nacionaliniame parke arba saugomo architektūros stiliaus teritorijoje (pavyzdžiui, Karklė), Jūs gausite leidimą be didelio vargo. Dažniausiai neigiamo atsakymo priežastis būna neteisingai užpildyti dokumentai, o ne Jūsų pasirinktas projektas. 

Kad pasitikslintumėte visas detales, rekomenduojame iš anksto pasikonsultuoti su architektu. 


Kokio tipo pamatus pasirinkti?

 • Namus iš SIP blokų galima montuoti ant visų tipų pamatų. Renkantis pamatų tipą svarbu atsižvelgti į sklypo grunto sudėtį ir požeminio vandens lygį.
 • Mes primygtinai prašome prieš pasirenkant pamatų tipą atlikti geologinį tyrimą. Tai leis Jums nepadaryti klaidų, kurias ištaisyti ateityje būtų sunku ir brangu.

Namo komplekto montavimas?

 • Jūs galite užsisakyti viso montavimo ciklo paslaugą pas mus. Nurodykite tai paraiškoje užsisakydami namo komplektą.
 • Mes suteiksime Jums montavimo brigadų, su kuriomis mes bendradarbiaujame, kontaktus. Jūs galite tiesiogiai iš jų sužinoti aktualias montavimo darbų kainas.
 • Montavimas trunka 5–10 darbo dienų, priklausomai nuo metų laiko, oro sąlygų ir sklypo padėties.

Namo komplekto pristatymas?

 • Mūsų įmonė gali organizuoti namo komplekto pristatymą ir iškrovimą. Jums reikės pažymėti atitinkamą punktą užsakymo paraiškoje.
 • Mes taip pat galime pakrauti medžiagas iš savo sandėlių į pirkėjo užsakytą transportą, kadangi mes dirbame pagal tarptautines tiekimo sąlygas „Incoterms“ EXW. 
 • Namo komplektas telpa į standartinį krovininį automobilį, kurio tūris iki 80 m2.

Ar namo komplektas gali būti laikomas sklype?

 • Laikantis elementarių laikymo sąlygų, namo komplektas gali ilgą laiką būti laikomas lauke.
 • Kad apsaugotumėte SIP blokus nuo negatyvaus aplinkos poveikio, juos reikia visiškai uždengti tankia plėvele, paliekant ventiliavimo tarpus tarp blokų ir plėvelės.
 • Sijas taip pat būtina uždengti tankia plėvele, paliekant ventiliavimo tarpus tarp 3 sijų eilių.
 • Montavimo putos ir bituminė mastika turi būti laikomos pliusinėje temperatūroje, nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotoje vietoje. 

Ar galiu užsisakyti namo komplektą pagal savo projektą?

Mes parduodame tik tipinius projektus, pateikiamus mūsų svetainėje. Tai Jums suteikia galimybę gauti optimalią rinkos kainą bei iki smulkmenų apgalvotą projektą.

Nemokamas pristatymas Lietuvoje!