Kaip statomas namas su SIP skydais

Kokiais principais reikėtų vadovautis renkantis sklypą namo statymui?

  1. Sklypas turėtų būti lygus – tai apsaugos nuo papildomų, nenumatytų planavimo (sklypo lyginimo) išlaidų. Norint sutaupyti pamatams sklypo gruntas turi būti tvirtas.
  2. Rinkitės sklypą, į kurį vestų įvažiavimas – tai sutaupys pinigus statybinių medžiagų atvežimui, taip pat nekils grėsmė įklimpti į purvą statybinei technikai.
  3. Visos komunikacijos turi būti atvestos prie sklypo.
  4. Svarbiausias aspektas – sklypas turi patikti Jums visapusiškai.

Vienas iš sudėtingiausių etapų – pasirinkti projektą SIP skydiniam namui.

Kreipimasis į specialistus geriausias ir protingiausias pasirinkimas, kadangi bus nurodytos ne tik silpnosios, bet ir visos stipriosios projekto vietos.

Įvertinti išsirinktą projektą bei pritaikyti jį individualiems norams reikia ypatingo dėmesio. Šis etapas užima bene daugiausiai laiko ir yra pasitaikę, kad projektai buvo derinami net nuo 10 iki 18 mėnesių. Dėl daug skiriamo laiko ir dėmesio nuo pat pradžių galutinis variantas – Jūsų namai – gaunasi tik kokybiškesnis.

Rekomenduojama ieškoti sklypo ir derinti projektą tuo pačiu metu, kadangi taip projektas galės būti pritaikytas prie sklypo, arba atvirkščiai.

Pagal pasirinktą projektą, šiuo etapu galima apskaičiuoti preliminarią namo statybos kainą, 92-95 % tikslumu.


SIP skydinio namo brėžiniai, vizualizacija.

Po galutinio užsakovo apsisprendimo dėl žemės sklypo ir namo projekto, galima įgyvendinti šį projektą. Pasirašius sutartį pradedami statybos darbai, o po jos pasirašymo, namo brėžinių pagrindu, statybos darbų kaina apskaičiuojama jau 100 % tikslumu.


Sklypo paruošimas. SIP skydinio namo pamatai.

Sklypo paruošimo darbus rekomenduojam pradėti nedelsiant. Išlieti pamatus užtrunka nuo  3 iki 7 dienų, o po 21 betonas stingsta ir yra įgavęs 70 % savo stiprumo. Montuoti namo karkasą užtikrinai galima pradėti tik po to.

SIP skydų paruošimas – išpjaustymas pagal namo projektą – gali vykti tuo pačiu metu kaip ir šie darbai. Taip pat galima ruošti vietą SIP skydų atvežimui, tvarkyti sklypo aplinką, statyti tvorą bei atlikti kitus darbus.


SIP skydinio namo komplekso gamyba.

SIP skydai, išpjaustomi pagal namo projektą, yra išpjaustomi ir sunumeruojami iš karto pasirašius sutarti ir atlikus avansinį mokėjimą (už SIP skydus). Skydų gamyba 100m² namui vidutiniškai užtrunka nuo 4 iki 5 savaičių. Gaminant skydus įprastai sklype atliekami pamatų liejimo darbai.


SIP skydų pristatymas į objektą.

SIP skydai, po pagaminimo ir išpjaustymo, į sklypą pristatomi apmokėjus likusią sumą.


SIP skydinio namo karkaso sumontavimas. Inžinerinių tinklų išvedžiojimas.

Šis statybų etapas yra vienas iš įdomiausių, kadangi galima stebėti ir matyti, kaip namas vis auga ir panašėja į šeimos prieglobstį. 100m² namo karkaso surinkimas vidutiniškai užtrunka nuo 7 iki 9 darbo dienų.

Už namo karkaso montavimą mokama dalimis: 50 % bendros sumos avansas sumokamas statant vieno aukšto namą, o likusi suma – pabaigus darbus; 60 % sumos apmokama surinkus pirmą aukštą, jei statomas dviejų aukštų namas, o likusi suma – pabaigus darbus.

Šiame etape išvedžiojami visi inžineriniai tinklai, kurie bus po namu.


Stogas, langai, durys.

Sekantis etapas – stogo konstrukcijos surinkimas, langų ir durų montavimas. Apmokėjimas už medžiagas šio etapo metu atliekamas iš karto, o už darbus – tik juos pabaigus.

Vidutiniškai darbai atliekami per 1-2 dienas montuojant langus bei duris ir iki 5 dienų surenkant stogo konstrukciją.


Fasado apdaila.

Po stogo konstrukcijos surinkimo ir langų bei durų montavimo iš karto pradedami fasado apdailos darbai. 100 m² namo apdailos darbai užtrunka iki 7 dienų, naudojant mūsų termoplokštes ir iki mėnesio, jei sienos bus tinkuojamos.

Apmokėjimas derinamas individualiai, kadangi tai priklauso nuo to, kokia apdaila bus pasirinkta.


Namo vidaus apdaila.

Vienas iš ilgiausiai vykstančių ir labiausiai varginančių procesų namo statyboje – vidaus apdaila.

Pirmiausia atliekami tie darbai, kurie vadinami „nematomais“, kadangi užsakovai dažniausiai jų net nepastebi. Atliekamas inžinerinių tinklų išvedžiojimas (vandentiekis, kanalizacija, elektra ir t.t.), dažymui, ar kitai pasirinktai apdailai, paruošiamos kambarių sienos, lubos bei grindys. Pasibaigus šiam etapui, įgaunamas visiškai kitas pagreitis darbo eigoje.

Įprastai vidaus apdailai atlikti prireikia iki 4 mėnesių, iš kurių net nuo 3 iki 3,5 mėnesių trunka paruošiamieji darbai.

Apmokėjimas vykdant vidaus apdailą derinamas individualiai.


SIP skydo namo pridavimas.

Paskutinio etapu metu bus galima pamatyti visą galutinį rezultatą ir garantuojame – liksite patenkinti. Jūsų sklype lauks naujas, ekonomiškas, neabejotinai šiltas ir tiesiog nepriekaištingas namas.

Kokybiško darbo garantas – nesigailėsite, jog pasirinkote mūsų paslaugas!