Viskas apie SIP

Pagrindiniai privalumai

Greitą ir paprastą procesą statant Jūsų namus užtikrina SIP skydai. Pagrindiniai SIP technologijos privalumai: 

  • Šiluminės izoliacinės plokštės. Pačiais šilčiausiais namais laikomi „kanadietiški“ namai. Specialistai įspėja, kad norint pasiekti tą patį žemą energetinių nuostolių koeficientą, plytinių sienų storis negali būti mažesnis nei 2,5 m, o standartinis SIP skydo storis – 17 cm.
  • Puiki garso izoliacija. Nuo triukšmo, kuris sklinda iš už namų sienų, gerai apsaugo SIP skydas.
  • Lengvos bendros konstrukcijos. SIP skydas vidutiniškai sveria apie 15-20 kg, priklausomai nuo pačio skydo storio, kai tuo tarpu panašaus ploto mūro svoris gali siekti net iki pusė tonos. Dėl šios SIP skydų savybės statant namus nereikia brangių ir galingų pamatų.
  • Statybos terminai. Išlieti pamatus užtrunka nuo 6 iki 8 dienų. Pagaminti ir išpjaustyti SIP skydus, pagal 120-150 m2 ploto namo brėžinius, užtrunka nuo 12 iki 14 dienų. Sumontuoti tokį namą sklype užtrunka nuo10 iki 12 dienų. Sumontuoti namo dėžę trunka 1 mėnesį. Uždengti stogą, priklausomai nuo jo sudėtingumo, gali užtrukti nuo 6 iki 12 dienų. Namo fasado apdaila, priklausomai nuo to, kokios bus pasirinktos apdailos medžiagos, užtrunka nuo 14 iki 28 dienų. Elektros instaliacijos, santechnikos ir kanalizacijos išvedžiojimas – nuo 14 iki 20 dienų. Visi šie darbai atliekami kartu su fasado apdailos darbais. Sumontuoti gipso kartoną ir paruošti sienų paviršius (plytelių, tapetų klijavimui) užtrunka nuo 14 iki 20 dienų. Jūsų namas bus baigtas per 2,5 – 3 mėnesius nuo darbų pradžios ir bus pasiruošęs vidinės apdailos darbams!

Montuoti namo dėžę iš SIP skydų nėra naudojami užšąlantys komponentai, todėl statybos gali vykti nepriklausomai nuo metų laiko. Namai montuojami ištisus metus, taikant išimtį, jei oro temperatūra pasiekia žemesnę nei -10°C.

Puiki alternatyva kitoms statybinėms medžiagoms, tiek įrengimo, kuris nesudėtingas, tiek kainos prasme yra SIP skydai. Skydus lengva ir transportuoti, ir iškrauti dėl jų mažo svorio, taip sutaupoma pervežimo paslaugoms. Specialių įgūdžių ar net įrangos montuoti skydams neprireikia – ar mažam priestatui, ar dviaukščio namo statyboms iš Jūsų reikės tik minimalaus kiekio įrankių.


SIP skydai pasižymi atsparumu veikiantiems išoriniams aplinkos veiksniams, tokiems kaip grybelis ar pelėsis. SIP skydai puikus pasirinkimas įrengiant visų tipų pastatus užtikrinant aplinkos ir sveikatos saugumą, kadangi nėra paliekamos statybos atliekos ir neskleidžiamos medžiagos, kurios sukelia alergiją.

Jūsų namo ilgaamžiškumą garantuoja ypač tvirtos SIP skydų konstrukcijos. Taip yra dėl specialių klijų technologijos, kuri naudojama klijuoti OSB plokštes su putplasčiu ir yra išbandyta bei patvirtinta specialistų visame pasaulyje.

Gaminant SIP skydus naudojamos laiko patikrintos medžiagos, tokios kaip mediena ir putplastis. Šios medžiagos gali tarnauti net nuo 50 iki 70 metų, jeigu yra tinkamai eksploatuojamos. Svarbu paminėti, kad SIP skydas yra papildomai apsaugotas tiek iš lauko – fasado apdaila, tiek iš vidaus – gipso kartonu bei tinku. Dėl šių priežasčių skydas neturi jokio tiesioginio kontakto su aplinka ir jos veiksniais. Galima drąsiai teigti – toks namas tarnaus Jums 100 metų ir daugiau.


90 % OSB plokštės yra sudaryta iš medienos, todėl daugeliui klientų kyla nerimas dėl SIP plokščių atsparumo ugniai. Galima užtikrinti, kad plokštės yra padengiamos specialia priemone – antipireniniu tirpalu, apsaugančiu medines konstrukcijas nuo ugnies, todėl pagrindo nerimauti nelieka. Dėl šio tirpalo plokščių atsparumas ugniai padidėja 7 kartus lyginant su kita mediena. Net ir degdamos atvira liepsna polistireno plokštės neleidžia ugniai plisti šalia esančių plokščių paviršių, kas yra tarsi savotiškas savaiminio gesinimo principas.

Žmonėms medžiaga ekologiniu požiūriu nėra kenksminga, lakiosios medžiagos, kurią skleidžia klijai, kiekis nepavojingas sveikatai bei atitinka visas keliamas normas.

Kodėl mes rekomenduojame SIP skydą?

Šiais laikais moderniu gyvenamuoju namu laikomas ne tik tvirtas, ilgaamžis, bet ir ekonomiškas, energijos sąnaudų atžvilgiu, šiltas, galintis palaikyti komfortišką klimatą patalpose, tiek vasarą, tiek šaltuoju metų laiku. Nepriklausomai nuo to, kokio dydžio bus būsimas namas, besirenkant statybos technologiją didelę įtaką sudaro operatyvumas bei kaina už atliekamus darbus. Statybai naudojant tik SIP skydus šie kriterijai lengvai suderinami.

Kiekvienas žmogus savo namams nori ekonomiškiausio sprendimo, todėl vis labiau statybinių medžiagų rinka orientuojasi į produktus, užtikrinančius energijos vartojimo efektyvumą. SIP skydo dėka vasarą karštas oras nepatenka į vidų, o žiemą šiluma sulaikoma pastate.


SIP tai daugiasluoksnis statybinis gaminys, kuris iš dviejų pusių yra padengtas OSB lapais ir tarp kurių įklijuotas putplastis. Sluoksniai yra sujungti naudojant poliuretano klijus, išoriniu presu spaudžiant 18 tonų slėgiui. OSB plokštės yra sudarytos iš kelių sluoksnių medienos skiedrų, kurios yra sujungtos naudojant dervą. Pamažu DSP plokštės, kurios šiek tiek lankstesnės dėl savo patvarumo, yra išstumiamos šios medžiagos. Putų plastikas, arba geriau žinomas kaip polistireninis putplastis, yra naudojamas kaip izoliacija. Ši medžiaga lengvai pagaminama ir yra prasta šilumos laidininkė – puikiai tinkama pastatų apšildymui. 

Pastatytų namų sienose siūlių kiekis yra labai minimalus, nes SIP skydai yra ypač didelių matmenų.


Apie 1930 m. JAV buvo pradėti gaminti skydai su viduje integruota termoizoliacine medžiaga ir iki šiol visame pasaulyje naudojami gana plačiai. Garsus amerikiečių architektas Frank Lloyd Wright JAV pastatė pirmąjį namą pagal SIP technologiją. Naudojant SIP skydus statomi ne tik gyvenamieji namai, bet ir komerciniai, visuomeniniai pastatai. Palaipsniui ši technologija išpopuliarėjo ir Kanadoje, Rusijoje bei ne vienoje Europos šalyje. Statant operos teatrą Osle ir „Saxo“ banką Kopenhagoje naudoti NovaSip plokščių elementai.

„Kanadietiškais“ namais dažnai vadinami namai, statyti panaudojus SIP technologiją, nes mūsų rinką SIP pasiekė būtent iš šios  šalies.


Lietuvos krašte ši technologija nėra itin populiari, nors ir naudojama jau ne vieną dešimtmetį. Nors plytiniai statiniai ir turi nemažai trūkumų, tarp vartotojų vis tiek yra vieni iš labiausiai pageidaujamų. Kita vertus, norint optimalaus kokybės ir kainos santykio bei vertinant savo laiką, SIP skydai puikus pasirinkimas.


SIP skydo charakteristikos

Statant pastatus, kurie taupo ne tik energiją, bet ir šilumą, visame pasaulyje naudojami SIP skydai.

SIP (angl. Structural Insulated Panels) skydas – tai daugiasluoksnis statybinis gaminys, pagamintas iš dviejų impregnuotų OSB plokščių, tarp kurių įklijuotas polistireninis putplastis EPS 70 (80,100) arba Neoporas 70 (80,100) naudojant vienkomponenčius poliuretaninius klijus.Nemokamas pristatymas Lietuvoje!