Viskas apie SIP

Kaip statomas namas su SIP skydais

Sklypo pasirinkimas SIP skydinio namo statybai –  labai svarbus statybos etapas, nuo kurio priklauso galutinė namų valdos kaina.

Kokiais principais reikėtų vadovautis renkantis sklypą namo statymui?

  1. Sklypas turėtų būti lygus – tai apsaugos jus nuo papildomų, nenumatytų planavimo (sklypo lyginimo) išlaidų. Sklypo gruntas turi būti tvirtas – taip sutaupysite pamatams.
  2. Rinkitės sklypą, į kurį vestų įvažiavimas. Tai sutaupys jums pinigus statybinių medžiagų atvežimui, taip pat nekils grėsmė įklimpti į purvą statybinei technikai.
  3. Prie sklypo turi būti atvestos visos komunikacijos.
  4. Svarbiausia – sklypas turi jums visapusiškai patikti!

 Projekto pasirinkimas SIP skydiniam namui – tai vienas iš sudėtingiausių etapų.

Geriausias pasirinkimas – šiuo klausimu kreiptis į specialistus. Mes nurodysime visas stipriąsias ir silpnąsias Jūsų projekto vietas.

Pasirinkto projekto įvertinimas ir pritaikymas individualiems norams reikalauja ypatingo dėmesio. Dažniausiai tai užima daugiausiai laiko – mūsų praktikoje pasitaikė projektų, kuriuos reikėjo derinti net 10-18 mėn., tačiau būtina įvertinti tai, kad kuo daugiau laiko ir dėmesio skirsite nuo pat pradžių, tuo kokybiškesnis bus galutinis variantas – Jūsų namai.

Rekomenduojame derinti projektą, tuo metu ieškant sklypo. Taip jūs galėsite pritaikyti projektą prie sklypo, arba atvirkščiai.

Šiame etape mes jau galėsime apskaičiuoti, kiek jums kainuos namo statyba, pagal pasirinktą projektą, 92-95% tikslumu.

 SIP skydinio namo brėžiniai, vizualizacija.

Šis etapas įgyvendinamas, kai užsakovas galutinai apsisprendžia dėl žemės sklypo ir namo projekto. Statybos darbai pradedami tik pasirašius sutartį. Po jos pasirašymo, namo brėžinių pagrindu, galėsime apskaičiuoti statybų darbų kainą 100% tikslumu.

Sklypo paruošimas. SIP skydinio namo pamatai.

Rekomenduojame nedelsti  pradedant sklypo paruošimo darbus. Pamatų išliejimas užtrunka nuo 3 iki 7 dienų, o betonas stingsta ir įgauna 70% savo stiprumo po 21 dienos. Ir tik po to, užtikrintai galėsime pradėti montuoti namo karkasą.

Vykstant šiems darbams galime ruošti SIP skydus – juos išpjaustyti pagal namo projektą. Galima tvarkyti sklypo aplinką, statyti tvorą, paruošti vietą SIP skydų atvežimui ir t.t.

 SIP skydinio namo komplekso gamyba.

Iš karto po sutarties pasirašymo ir avansinio apmokėjimo (už SIP skydus), pradedami gaminti patys SIP skydai, kurie bus išpjaustyti pagal jūsų namo projektą ir sunumeruojami. Pagaminti skydus 100m² namui trunka vidutiniškai 4-5 savaičių. Skydų gamybos metu, sklype įprastai liejami pamatai.

SIP skydų pristatymas į objektą.

Po SIP skydų pagaminimo ir išpjaustymo, apmokėjus likusią sumą, skydai pristatomi į Jūsų sklypą.

SIP skydinio namo karkaso sumontavimas. Inžinerinių tinklų išvedžiojimas.

Tai bene įdomiausias statybų etapas. Jo metu jau galite matyti, kaip jūsų namas auga ir tampa panašesnis į šeimos prieglobstį. 100m² namo karkaso surinkimas užtrunka vidutiniškai  7-9 darbo dienas.

Už šį etapą mokama dalimis: statant vieno aukšto namą sumokamas 50% bendros sumos  avansas, likusi suma – pabaigus darbus;  statant dviejų aukštų namą, 60% sumos apmokama surinkus pirmą aukštą, likusi suma – pabaigus darbus.

Šiame etape išvedžiojami visi inžineriniai tinklai, kurie bus po namu.

 Stogas, langai, durys.

Iš karto po namo karkaso sumontavimo, pradedama surinkinėti stogo konstrukcija, montuojami langai ir durys. Šis etapo metu už medžiagas apmokama iš karto, o už darbus – juos pabaigus.

Vidutinė darbų trukmė: 1-2 dienos skiriamos langų ir durų montavimui; iki 5 dienų surenkama stogo konstrukcija.

 Fasado apdaila.

Šie darbai pradedami iš karto po stogo konstrukcijos surinkimo ir langų sumontavimo. 100m² namo apdailos darbai užtrunka iki 7 dienų, naudojant mūsų termoplokštes ir iki mėnesio, jei sienas tinkuosite.

Apmokėjimo etapai priklausys nuo to, kokią apdailą pasirinksite – tai derinama individualiai.

Namo vidaus apdaila.

Vidaus apdaila – vienas ilgiausių ir labiausiai varginančių procesų.

Visų pirma atliekami „nematomi“ darbai – taip juos vadiname, dėl to, kad užsakovai neretai tiesiog jų nepastebi. Išvedžiojami visi inžineriniai tinklai (vandentiekis, kanalizacija, elektra ir t.t.), dažymui (ar kitai Jūsų pasirinktai apdailai) paruošiamos visos kambarių sienos, lubos, grindys. Baigus šį etapą, darbo eiga įgauna visiškai kitą pagreitį.

Vidaus apdaila paprastai užtrunka iki 4 mėnesių, iš kurių 3-3,5 mėnesio užtrunka paruošiamieji darbai.

Šiuo etapu apmokėjimas derinamas individualiai.

 SIP skydo namo pridavimas.

Paskutinis etapas, kuriam atėjus matysite visą rezultatą ir garantuojame, kad būsite patenkinti. Jūsų sklype stovės naujas, nepriekaištingas, ekonomiškas ir neabejotinai pats šilčiausias namas.

Garantuojame kokybišką darbą – nesigailėsite, kad pasirinkote būtent mus!