Viskas apie SIP

SIP skydo privalumai

Pagrindiniai privalumai

SIP skydai užtikrina greitą ir paprastą Jūsų namo statymo procesą. Štai pagrindiniai SIP technologijos privalumai:

  • Šiluminės izoliacinės plokštės. „Kanadietiški“ namai laikomi pačiais šilčiausiais. Specialistai įspėja, kad norint pasiekti tą patį žemą energetinių nuostolių koeficientą, plytinių sienų storis negali būti  mažesnis nei 2,5 m, o standartinis SIP skydo storis – 17 cm.
  • Puiki garso izoliacija. SIP skydas gerai apsaugo triukšmo, sklindančio iš už namų sienų.
  • Lengvos bendros konstrukcijos. Priklausomai nuo SIP skydo storio,  vidutiniškai jis sveria 15-20 kg. Pavyzdžiui, panašaus ploto mūro svoris gali siekti pusę tonos. Dėl šios priežasties namai iš SIP skydų nereikalauja  galingų ir brangių pamatų.
  • Statybos terminai. Pamatų išliejimas trunka 6-8 dienas. SIP skydų pagaminimas ir išpjaustymas, pagal 120-150 m2 ploto namo brėžinius, užtrunka 12-14 dienų. Tokio namo sumontavimas sklype užtrunka 10-12 dienų. Namo dėžės sumontavimas –  1 mėnesį. Stogo uždengimas, priklausomai nuo stogo sudėtingumo, užtrunka 6-12 dienų. Namo fasado apdaila, priklausomai nuo pasirinktų apdailos medžiagų, užtrunka 14-28 dienas. Elektros instaliacijos, santechnikos, kanalizacijos išvedžiojimas – 14-20 dienų. Visa tai daroma kartu su fasado apdailos darbais.Gipso kartono montavimas, sienų paviršiaus paruošimas (plytelių, tapetų klijavimui) užtrunka 14-20 dienų.

Taigi, Jūsų namas bus baigtas vos per 2,5-3 mėnesius, liks tik vidinė apdaila!

Statybos gali vykti bet kuriuo metų laiku, kadangi montuojant namo dėžę iš SIP skydų nenaudojami užšąlantys komponentai. Tokius namus montuojame ištisus metus, išskyrus atvejus, kai oro temperatūra žemesnė nei  -10°C.

SIP skydai, kurių kaina, prasideda nuo  25 eurų už  m2, yra puiki alternatyva kitoms statybinėms  medžiagoms, tiek kainos, tiek nesudėtingo įrengimo prasme. Dėl mažo skydų svorio, juos lengva transportuoti ir iškrauti, todėl sutaupysite pervežimo paslaugoms. SIP skydams montuoti nereikia specialių įgūdžių ar įrangos – nuo mažiausio priestato iki dviaukščio namo statybos pareikalaus iš jūsų minimalaus kiekio įrankių.

SIP Skydai yra atsparūs įvairiems išoriniams aplinkos veiksniams, taip pat tokiems kaip pelėsis ar grybelis. Dėl aplinkos ir sveikatos saugos, SIP skydai yra naudojami įrengiant visų tipų pastatus, kadangi  jie nepalieka statybos atliekų ir neskleidžia jokių alergiją sukeliančių medžiagų.

SIP skydų konstrukcijos yra ypač tvirtos, tai užtikrina specialių klijų technologija, naudojama klijuoti OSB plokštes su putplasčiu, išbandyta specialistų visame pasaulyje. Tai garantuoja Jūsų namo ilgaamžiškumą.

Gaminant SIP skydus naudojamos laiko patikrintos medžiagos, tokios kaip mediena ir putplastis. Tinkamai eksploatuojant, šios medžiagos tarnaus 50-70 metų. Pravartu žinoti, jog SIP skydas yra papildomai apsaugotas iš abiejų pusių: iš lauko – fasado apdaila, iš vidaus – gipso kartonu ir tinku. Todėl skydas neturi jokio tiesioginio kontakto su aplinka. Galime drąsiai teigti, kad toks namas jums tarnaus 100 metų ir daugiau!

Daugelis klientų pirmiausia nerimauja dėl SIP plokščių atsparumo ugniai, kadangi 90% OSB plokštės susideda iš medienos. Tačiau užtikriname – nėra jokio pagrindo nerimauti, nes plokštės padengiamos specialia priemone, vadinama antipireniniu tirpalu, kuris apsaugo medines konstrukcijas nuo ugnies. Šio tirpalo panaudojimas padidina plokščių atsparumą ugniai  7 kartus, lyginant su kita mediena. Tokios polistireno plokštės net degdamos atvira liepsna neleidžia ugniai plisti šalia esančių plokščių paviršiumi – tai tarsi savotiškas savaiminio gesinimo principas.

Ekologiniu požiūriu, medžiaga nėra kenksminga žmonėms, o klijų skleidžiamos lakiosios medžiagos kiekis nėra pavojingas sveikatai ir atitinka visas keliamas normas.

Kodėl mes rekomenduojame SIP skydą?

Modernus gyvenamasis namas turi būti ne tik tvirtas bei ilgaamžis, bet ir šiltas, ekonomiškas, energijos sąnaudų atžvilgiu,  palaikantis komfortišką patalpų klimatą, tiek šaltuoju metų laiku, tiek vasarą. Renkantis statybos technologiją, nepriklausomai nuo būsimo namo dydžio, didelę įtaką turi atliekamų darbų kaina ir operatyvumas. Visa tai lengvai suderinama statybai naudojant tik SIP skydus.

Statybinių medžiagų rinka darosi vis labiau orientuota į produktus, kurie užtikrina energijos vartojimo efektyvumą – nieko keisto, juk kiekvienas savo namams nori ekonomiškiausio sprendimo. SIP skydas žiemą sulaiko šilumą pastate, o vasarą neleidžia patekti į vidų karštam orui.

SIP – daugiasluoksnis statybinis gaminys, iš dviejų pusių padengtas OSB lapais, tarp kurių įklijuotas putplastis. Sluoksniai yra sujungti naudojant poliuretano klijus, išoriniu presu spaudžiant 18 tonų slėgiui. OSB plokštės yra sudarytos iš kelių sluoksnių medienos skiedrų, kurios yra sujungtos naudojant dervą. Ši medžiaga pamažu išstumia DSP plokštes, kurios  dėl savo patvarumo yra šiek tiek lankstesnės. Kaip izoliacija, naudojamas putų plastikas, geriau žinomas kaip polistireninis putplastis. Atsižvelgiant į tai, kad jis yra lengvai pagaminamas ir prastas šilumos laidininkas – ši medžiaga puikiai tinka apšildant pastatus.

SIP skydai yra ypač didelių matmenų, tad iš jų pastatyto namo sienose siūlių kiekis būna minimalus.

Skydai su viduje integruota termoizoliacine medžiaga buvo pradėti gaminti JAV, apie 1930-uosius metus, ir iki šiol yra gana plačiai naudojami visame pasaulyje. Pirmąjį namą pagal SIP technologiją JAV pastatė garsus amerikiečių architektas Frank Lloyd Wright. Iš tokių skydų statomi įvairūs gyvenamieji namai, visuomeniniai, komerciniai pastatai. Ši technologija palaipsniui išpopuliarėjo Kanadoje, Rusijoje ir daugelyje Europos šalių. Beje, NovaSip plokščių elementai naudoti ir operos teatro Osle bei „Saxo“ banko Kopenhagoje statyboje .

Namai, pastatyti naudojant SIP technologiją, dažnai vadinami „Kanadietiškais“, kadangi būtent iš šios šalies, SIP pasiekė mūsų rinką.

Nepaisant to, kad ši technologija naudojama jau ne vieną dešimtmetį, mūsų krašte ji nėra tokia populiari.  Plytiniai statiniai išlieka vieni labiausiai pageidaujamų, tarp vartotojų, nors turi nemažai trūkumų. Kita vertus, SIP skydai yra puikus pasirinkimas norintiems optimalaus kokybės ir kainos santykio bei vertinantiems savo laiką.